Ana Sayfaİletişim
1897 Kıbrıs Türk'ünün İlk Lisesi
Lefkoşa Türk Lisesi
Lefkoşa Türk Lisesi

21-25 Aralık Mücadele ve Şehitler Haftası
Kıbrıs Türkünün Kıbrısta onurlu bir yaşam sürmesi mücadelesinde önemli bir dönüm noktasını oluşturan ve ’63 olayları olarak da bilinen ve Kıbrıslı Türkleri Ada’dan yok etmek isteyen Rumların saldırısı ile başlayan ve ’74 Barış Hareketı ile sonlanan toplumlararası çatışmaların yıldönümünde okulumuzda bir dizi anma etkinlikleri düzenlenmiş ve bu mücadelede şehit düşenler anılmışlardır.
Anma etkinlikleri, 21 Aralık sabahı okul avlusunda şehitlerimiz için saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı ile başlamıştır. Tüm okulun katılımıyla gerçekleştirilen törende daha sonra Tarih Hocamız Aşık Özsergen gününle ilgili bir konuşma yapmıştır.
İkinci etkinlik, okul salonunda on beş öğrencinin katılımıyla yapılan ve juri üyeliklerini öğretmenlerimizden Soley Aksunlar, Mete Oğuz ve Yonca Dağbaşı’nın oluşturduğu Milli Mücadele konulu şiir okuma yarışmasıydı. Yarışama sonucu ilk üç derece şöyle şekillenmiştir:
I. Feray Göçerili 12 TM A “Şehit Anası”
II. Pınar Yağmur 9A “’63’lerden Gelen Rüzgar”
III. H. Özde Özdemir 11 Sos B “Ayvasıllı Dokuz Esir”

Üçüncü Etkiniliği ise 22 Aralık’ta gerçekleştirilen ve yarışmacılara Hafta’nın önemine uygun soruların yönetildiği ve sunuculuğunu Yonca Dağbaşı’nın yaptığı Bilgi Yarışması oluşturmuştur. Yedi grubun katıldığı yarışma oldukça çekişmeli geçmiş ve ilk iki sırayı, 11 Dil ve 11 Sos B sınıflarına sorulan yedek sorular belirlemiştir.
Juri Üyeliğini, Mete Oğuz ve Erkan Kalyan’ın, Birinciliği 200 puanla 11 Dil sınıfı öğrencilerinin oluşturduğu grup alırken, 11 Sos B grubu 190 puanla ikinciliği elde etmiştir. 11 Sos A ise 155 puanla üçüncülüğü elde etmiştir.Müdürümüzden
Müdürümüzden
LTL_YILLIK_2011_2012
LTL 2011-2012 Yıllığı
LTL Tanıtım Videosu
LTL Tanıtım VideosuCopyright © 2008 - 2018 LTL.
Tüm hakları saklıdır.