Ana Sayfaİletişim
1897 Kıbrıs Türk'ünün İlk Lisesi
Lefkoşa Türk Lisesi
Lefkoşa Türk Lisesi

Müdürümüzden
Mustafa ŞEVKETOĞLU
LEFKOŞA TÜRK LİSESİ
Lefkoşa Türk Lisesi 1897?den beri Kıbrıs Türkü?nün, yalnızca eğitim hayatında değil, aynı zamanda varoluş mücadelesinde de çok önemli bir yeri vardır. Bir asırdan fazla bir süredir Kıbrıs Türk gençiliğini en iyi şekilde yetiştiren Türk Lisesi, geçmişinin gururu , kendine olan güveni ile geleceğe emin adımlarla yürümektedir.

Lefkoşa Türk Lisesi, dört yıllık ?Genel Lise? eğitimi veren bir okuldur. Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler, Türkçe-Matematik ve Yabancı Dil (İngilizce) olmak üzere dört alanda eğitim ve öğretim yapmaktadır.

Öğrenciye araştırma olanağı sağlayan labaratuvarları, sürekli hızmet veren kitaplığı ve teknolojiyle donatılmış derslikleri ile öğrenciye çağdaş eğitim olanağı sunmaktadır.

Eğitim ve öğretim gerçekleştirilirken, öğrencilerin bireysel farklılıkları da dikkate alınmaktadır. Bilgi aktarımının yanında verilen bilgiyi destekleyici yöntemlere de yer verilmektedir. Bilimsel projeler, kültürel, sportif, sosyal ve sanatsal etkinliklere büyük önem verilmektedir. Böylece öğrenciler, aldıkları bilgiyi yaşama geçirirken kendi ilgi ve becerilerinin farkına varmakta aynı zamanda kendi özgüvenlerini kazanmalarına olanak sağlamaktadır.

Okulumuzun deneyimli ve özverili öğretmen kadrosu öğrencilerimizi yüksek öğrenime hazırlarken aynı zamanda hayata da hazırlamaktadırlar. Bunu yaparken amaç kendine ve ülkesine yararlı, özgüveni yüksek, ulusal ve kültürel değerlerine sahip çıkan, ülke çıkarlarını kişisel çıkarlarının önünde tutan, Atatürk ilke ve devrimlerini özümsemiş gençler yetiştirmektir.

Düşünen, üreten, kendine ve ülkesine yararlı aynı zamanda hem kendine hem de çevresine saygılı ve mutlu bireyler yetiştirmek temel hedefimizdir.

Sevgili Gençler;
Siz de Lefkoşa Türk Liseli olmanın gururunu yaşamak ve yaşamda iz bırakmak istiyorsanız bize katılın.

Mustafa ŞEVKETOĞLU
Okul Müdürü


Müdürümüzden
Müdürümüzden
LTL_YILLIK_2011_2012
LTL 2011-2012 Yıllığı
LTL Tanıtım Videosu
LTL Tanıtım VideosuCopyright © 2008 - 2019 LTL.
Tüm hakları saklıdır.